O chovatelské stanici

 

 • Chovatelská stanice psů “z Darganova dvora” byla založena v roce 2000 a zabývá se držením a chovem pouze jednoho plemene, a tím je kavkazský pastevecký pes
 • Chovu psů se věnujeme příležitostně, ve svém volném čase, nad rámec svého zaměstnaneckého poměru. V důsledku toho nemáme zájem ani potřebu masivní produkce štěňat, která by byla zdrojem naší obživy.
 • Našim zájmem je odchov štěňat plemene kavkazský pastevecký pes, s průkazem původu FCI, se zaměřením na zvyšování kvality plemene s ohledem na upevňování exteriérových a charakterových vlastností plemene (podrobněji o naši nabídce štěňat v sekci "Štěňata").
 • Našimi potencionálními zákazníky jsou dospělé osoby, které nedisponují sociálně slabším zázemím a zakoupením psa chtějí získat spolehlivého ochránce a současně impozantního společníka. Současně však nehodlají vyhnat psa z domu, když ve všech směrech dokonale nesplní jejich představy a požadavky – tj. uvědomují si, že pes je živý tvor a ne vždy se vše podaří jak by si člověk přál ….
 • Zákazníky si pečlivě vybíráme, preferujeme zákazníky s co možná největšími předpoklady pro to, aby štěněti takto specifického plemene poskytli přiměřenou výchovu a péči. Pozornost věnujeme motivaci zákazníků a zákazníci s přehnaným sebevědomím a záměrem pořídit si kavkazského pasteveckého psa za účelem korekce svých komplexů jsou slušně, ale striktně odmítáni.
 • Ctíme vše živé – i zvíře má právo na důstojný a plnohodnotný život
  Klademe velký důraz na životní podmínky, ve kterých jsou drženi a k chovu využíváni všichni naši psi. Stejně tak klademe důraz na životní prostor a podmínky štěňat po odstavu od feny, způsob přiměřené socializace a zajištění kvalitní veterinární péče.
 • Respektujeme standardní povahu plemene kavkazského pasteveckého psa, kavkazák bez standardní povahy, je pouhým psem!
  Jsme si vědomi toho, že nejcennější vlastností každého hlídacího psa je jeho nedůvěra ke všemu cizímu. Tato vlastnost je pro kavkazského pasteveckého psa typická. Vytváříme prostor k tomu, aby se štěně velmi úzce v budoucnu fixovalo na svého pána, svého budoucího majitele. Preferujeme spojení rodičů s prognózou odchovu štěňat s vysokou kvalitou povahových vlastností uvedených v plemenném standardu.
 • Psy netýráme nudou – mají možnost pracovat a žít v přirozeném prostředí
  Naši psi mají po celé dny a noci možnost hlídat a střežit svěřené území a nás, jejich majitele, před vstupem cizích a nezvaných osob. Žijí ve smečce, do jejíž hierarchie uměle nezasahujeme.
 • Respektujeme potřeby zvířat i zákazníků
  Respektujeme potřeby našich zvířat. Nejsou drženi v kotcích. Ty jim slouží jako respektované území, kde nikdy nejsou člověkem rušeni. Psy krmíme přirozenou stravou i kvalitními granulemi.
  Respektujeme také různé potřeby zákazníků. Pokud nejsme přesvědčeni o tom, že představy konkrétního zákazníka můžeme uspokojit, doporučíme zájemci jinou chovatelskou stanici, případně také jiné, vhodnější plemeno.
 • Jsme hrdí na své spokojené zákazníky
  Nic nás nepotěší víc, než dobrovolný kontakt, který s námi naši zákazníci udržují po celý život psa. Vážíme si také stávajících i potenciálních zákazníků, kteří projeví zájem o radu a pomoc při výchově plemene. Ochotně se věnujeme všem, kdo projeví zájem o náš názor, a poradíme všem, kteří nás o radu požádají.