Zubří 2016
30.9.-2.10.2016 jsme s Nabim a Chitou pobývali v Zubří ...
S rodinou Proseckých jsme pozvali své přátele (a taky přátele našich přátel) na pracovní setkání majitelů zejména pasteveckých plemen.
Na programu byla práce psů pod vedením zkušených figurantů Lojzy Březíka a Juraje Maruscáka, kteří  mají pastevce moc rádi a již nějakou dobu se jim věnují.
Vyzkoušeli jsme si např. některé dovednosti psů, které jsou podmínkou složení Zkoušky pro strážní službu v Ruské kynologické federaci, tj. jak základní ovladatelnost psa, tak ochranu stanoviště na pohyblivém úvaze.
Populární byla i ochrana obydlí (chatek ve kterých jsme přes víkend bydleli),  během níž nám naši psi ukázali, že žádný z majitelů se o sebe a své obydlí bát opravdu nemusí!
Velký zájem o akci byl zavazující - z ohlasů ale bylo zřejmé, že se účastníkům moc líbila nejen práce figurantů, ale ocenili i vhodně zvolený areál poblíž Nového Města na Moravě.   
Důvěru jsme dostali i od sponzorů. Ač naše setkání nebylo soutěžní, firma JK Animals nám věnovala pytlíky granulí pro všechny zúčastněné pejsky. Firma FORIS 2011 a Martin Záruba nám pak věnovali krásné ceny do tomboly, kterou jsme si zpestřili sobotní večer. A spousta z nás také uvítala možnost dovybavit své psí parťáky o novou, bezpečnou výbavu, kterou majitel firmy FORIS 2011 přímo na místě nabízel i k vyzkoušení.
Všechno nasvědčuje tomu, že akce "Zubří," Alešem Proseckým poprvé pořádaná již v roce 2014, se stává tradicí a dostaveníčkem pro všechny fandy pastevců, kteří mají zájem poklábosit, se svými psy si něco nového vyzkoušet, či jen tak potrénovat...
Všem výše uvedeným patří i náš, osobní, velký dík... stejně tak fotografům Stáně Zemánkové, Ester Románkové a manželům Svobodovým za fotky našich psů.
Nabi7 Nabi8 Nabi9 Nabi10 
Nabi1 Nabi2 Nabi3 Nabi4 Nabi5 Nabi6
Chita (4,5 roku) a Nabi (14 měsíců) hlídají chatičku

Chita Chita Chita hldn_chatky_Chita_a_Nabi1 hldn_chatky_Chita_a_Nabi2 hldn_chatky_Chita_a_Nabi3 

 

Nabi začíná pracovat na volném úvaze ..nejprve procházka po stanovišti, páníček odchází ...figurant přichází ...

Nabi11 Nabi12 Nabi13 Nabi14 Nabi_16 Nabi17 Nabi18 

Nabi19 Nabi20 Nabi21 Nabi22 Nabi23

 

Naši figuranti a sponzoring firmy JK Animals

figuranti P1010141 P1014514