Z odpovědí na inzerát PRODÁM štěňata KPP...

To "nejlepší" z telefonických odpovědí na inzerát "Prodám štěňata kavkazského ovčáka s PP - vrh B":

Tady doktor XY, dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, co znamená to PP ve vašem inzerátu? Ahá, průkaz původu, děkuju. A jak je vlastně ten kavkazák velký? Cože? Feny váží 50-60 kg?! No to sám nezvládnu, to já si dám to štěně vycvičit k profesionálovi. ... Nedoporučujete? No nic, tak vám mockrát děkuju, nashledanou.

 

 

 Tady XY, já bych měla zájem o fenku. Víte, mě vykradli, jsem rozvedená, bydlím v domku sama a potřebuju něco na hlídání. Ale četla jsem o kavkazanech knížku a mám strach abych to plemeno vůbec zvládla. Chtěla bych poradit s výběrem, chci nějakou hodnou, klidnou kavkazačku, co mě bude poslouchat a nikomu neublíží. ... Že mi to nemůžete slíbit a že takoví jsou spíš leonbergři?

 

Dobrý den, ja su nejaký XY. Volám na inzerát, kam jsem se to dovolal? ... K Opavě? Tak z toho asi nic nebude, já su totiž z Mikulova, vite, a to je do Opavy daleko. Tak nashle.

 

XY, dobrý den. Volám kvůli inzerátu na kavkazáky. Máte ještě? ... A za kolik to prodáváte? Ale ať to se mnou nesekne, já su v obraze, já už jsem kdysi jednu kavkazanku měl, hlídala dobře... Cože?! Osum tisíc?! No to se mnou teda praštilo - takovejch peněz?! Teda to je moc, víte, oni jsou ale fakt výborní hlídači, ta naše... (my víme pane, my máme doma taky kavkazáky)... tak nic no, nashledanou.

 

Dobrý den, XY. Volám ohledně kavkazáků. Já už mám doma středoasiata, hlídá 7-ha pozemek, chtěl bych k němu ještě kavkazanku. A jsou kavkazani takové bestie jako středoasiati? Ten můj je tak ostrej, že nejdřív se ho začaly bát děti, teď už nesnáší i manželku a já mám co dělat abych ho nakrmil - tak je zlej! ... No, skoro ho krmím vidlema. ... Jak si psa udělám, takového ho mám? Tak já si to ještě rozmyslím.

 

Dobré odpoledne, to jste vy co prodáváte ty psy? Já jsem šla kolem vaší zahrady a viděla jsem je, co takový pejsek stojí? ... Víte, já to nechcu pro sebe, já jsem slíbila, že se vás jen optám.

 

Dobrý den, jsem z XY a mám velký pozemek, hlídají mi ho vlčáci, a chtěl bych k nim ještě nějakého většího psa. ... To nevadí, že by to byla fenka. A kolik taková fenka stojí? ... Osm tisíc? To je dobrý, to bych za psa dal, to bych obětoval, já se ještě ozvu, jo?

 

Dobrý večer pani, ja volám na inzerát. ... Už jen fenky? A ja sem chčela psa. A nevite už o nejakem dospělym psovi? Já bych kupila i dospělaka, ja počebuju hlídače. ... Ne, zkusenost nimame, vlastně jo, syn robil na vojně u psovodu ... Že ani tak nedoporučujete dospělaka kavkazaka? Že je lepše si psa sami vychovat?

 

Dobrý den, tady XY. Četl jsem váš inzerát a mám zájem. Víte, já jsem o nich četl, že dobře hlídají, a bude vysvědčení, tak jsem si myslel že bych ho koupil synovi za vysvědčení. .... Ne, syn není malej, nebojte, on už půjde do učení. ... Tak my se tedy ještě poradíme, nashledanou.